ԱԽ քարտուղարն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին
Մարտի 7-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ հանձնակատար, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին:
Զրուցակիցները քննարկել են Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված և դրա հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում առաջացած հումանիտար ծանր իրավիճակը: Կողմերն ընդգծել են Արդարադատության միջազգային դատարանի կողմից Լաչինի միջանցքի բացման առնչությամբ կայացված իրավաբանական պարտադիր ուժ ունեցող որոշումն ի կատար ածելու անհրաժեշտությունը:
ԱԽ քարտուղարն իր զրուցակցի ուշադրությունն է հրավիրել մարտի 5-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված ահաբեկչական հարձակման դեպքին և ընդգծել միջազգային ներկայության անհրաժեշտությունը ԼՂ-ում և Լաչինի միջանցքում:

Секретарь СБ принял сопредседателя Минской группы ОБСЕ от Франции Бриса Рокфо
7 марта секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял сопредседателя Минской группы ОБСЕ от Франции Бриса Рокфо.
Собеседники обсудили  тяжелую гуманитарную ситуацию, создавшуюся в Нагорном Карабахе вследствие блокады Лачинского коридора. Стороны подчеркнули необходимость выполнения Азербайджаном юридически обязывающего решения Международного суда ООН об открытии Лачинского коридора.
Секретарь Совбеза РА обратил внимание собеседника на теракт, совершенный 5 марта азербайджанскими вооруженными силами в Нагорном Карабахе, и подчеркнул необходимость международного присутствия в Нагорном Карабахе и в Лачинском коридоре.