Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է դեսպան Ջոն Գալագերին
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին:
Նախարարը ներկայացրել է արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների օրակարգը, մասնավորապես, անդրադարձել է դատաիրավական բարեփոխումներին, պրոբացիայի ծառայության, Արբիտրաժային նոր կենտրոնի ստեղծման, հաշտարարության ոլորտի բարեփոխումներին ուղղված աշխատանքներին:
Գրիգոր Մինասյանն ընդգծել է, որ դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումները միտված են բարեփոխելու դատական համակարգն ու թեթևացնելու դատարանների գերծանրաբեռնվածությունը:
Խոսելով՝ հանրային կառավարման բարեփոխումների մասին, նախարարը նշել է, որ այս բարեփոխումն ուղենիշային է երկրի զարգացման համար և այն Կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է:
Նախարարը նշել է, որ Արդարադատության ոլորտում առկա իրավիճակը բարելավելու նպատակով՝ ներկայումս իրականացվում են նաև թվայնացման ոլորտի աշխատանքներ, մասնավորապես էլեկտրոնային արդարադատության՝ E-Justice հարթակի պատրաստման ուղղությամբ:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը, որոնք ուղղված են բարեփոխելու արդարադատության ոլորտը:
Հանդիպմանը՝ նախարարն ու դեսպանը խոսել են հնարավոր աջակցության և արդարադատության ոլորտի բարելավման նպատակով փորձի փոխանակման կարևորության մասին:
Կողմերը պայմանավորվել են ընդլայնել համագործակցությունն ու մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Григор Минасян принял посла Джона Галлахера
Поддержи А1+!Министр юстиции Армении Григор Минасян принял чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении Джона Галлахера.
Министр представил программу реформ в сфере юстиции, в частности коснулся судебной реформы, реформ службы пробации, создания нового Арбитражного центра, а также работ, направленных на реформирование сектора медиации.
Григор Минасян подчеркнул, что реформы в правовой сфере направлены на реформирование судебной системы и снижение нагрузки на суды.
Говоря о реформах государственного управления, министр отметил, что эта реформа является ориентиром развития страны и является одним из приоритетов правительства.
Министр отметил, что в целях улучшения сложившейся ситуации в сфере юстиции в настоящее время проводятся работы по цифровизации, в частности, в направлении подготовки электронного правосудия - платформы E-Justice
Посол поблагодарил за прием и высоко оценил усилия Армении, направленные на реформирование судебной системы.
В ходе встречи министр и посол обсудили вопросы возможного содействия и обмена опытом для улучшения сферы юстиции.
Стороны договорились о расширении сотрудничества и обменялись мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.