Սերգեյ Լավրովն աշխատանքային այցով Ադրբեջանում է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը փետրվարի 27-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Ադրբեջան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ի թղթակիցը:
Ըստ նախատեսվածի՝ Բաքվում Լավրովին կընդունի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը: Լավրովը բանակցություններ է վարելու իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
Նախարարի այցը համընկնում է 2022-ի փետրվարի 22-ին ստորագրված դաշնակցային համագործակցության մասին երկկողմ հռչակագրի առաջին տարեդարձի հետ։
Հանրապետության ղեկավարության հետ հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են երկկողմ հարցերի ողջ շրջանակը, արդիական տարածաշրջանային և միջազգային խնդիրները, ինչպես նաև հատուկ ուշադրություն է դարձվելու Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացմանը:

Сергей Лавров находится в Азербайджане с рабочим визитом
Поддержи А1+!Министр иностранных дел России Сергей Лавров прибыл в понедельник вечером с рабочим визитом в Азербайджан.
Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, ожидается, что в Баку Лавров будет принят президентом республики Ильхамом Алиевым, а также проведет переговоры с азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым.
Поездка министра приурочена к первой годовщине двусторонней декларации о союзническом взаимодействии, которая была подписана 22 февраля прошлого года. В ходе встреч с руководством республики Лавров рассмотрит весь комплекс двусторонних вопросов, актуальные региональные и международные проблемы, а также особое внимание уделит ходу реализации трехсторонних договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении.