Գարեթ Բեյլը չի խաղա Հայաստանի հավաքականի դեմ
«Երկար մտածելուց հետո ես հայտարարում եմ իմ ակումբային և միջազգային կարիերայի ավարտի մասին: Աներևակայելի բախտավոր եմ, որովհետև իրականացել են իմ երազանքները և զբաղվել եմ այն սպորտով, որը սիրել եմ: Այժմ անցնում եմ իմ կյանքի նոր էջին: Նոր փոփոխությունների և արկածների հնարավորությունների ժամանակն է», - գրել է 33-ամյա հարձակվողը։
Գարեթ Բեյլի կարիերայի վերջին ակումբը եղել է ամերիկյան «Լոս Անջելեսը»։ Նախկինում նա հանդես է եկել անգլիական «Սաութհեմփթոնում», «Տոտենհեմում», Մադրիդի «Ռեալում»: Իսպանական ակումբի կազմում ուելսցի ֆուտբոլիստը հինգ անգամ դարձել է ՈւԵՖԱ-ի չեմպիոնների լիգայի գավաթակիր։
Գարեթ Բեյլն Ուելսի հավաքականում անցկացրել է 109 հանդիպում և խփել 41 գոլ, որի կազմում դարձել է Եվրո-2016-ի բրոնզե մեդալակիր։
Հիշեցնենք, որ Ուելսի ազգային թիմը Հայաստանի ընտրանու մրցակիցներից մեկն է Եվրոպայի 2024թ առաջնության ընտրական փուլում:

Гарет Бейл не сыграет против сборной Армении
Футболист сборной Уэльса Гарет Бейл сообщил о том, что завершил свою карьеру в возрасте 33 лет. Об этом он сообщил на своей странице в социальной сети.
«После тщательного размышления объявляю о завершении карьеры. Мне невероятно повезло, что я осуществил свою мечту заниматься любимым видом спорта», — написал спортсмен.
За свою карьеру Бейл стал пятикратным победителем Лиги чемпионов, трехкратным чемпионом Ла Лиги, трехкратным обладателем Суперкубка УЕФА, трехкратным чемпионом клубного чемпионата мира, обладателем Кубка и Суперкубка Испании, а также обладателем Кубка MLS.
Последним клубом валлийца стал американский «Лос-Анджелес», в который он пришел в июне 2022 года.
За свою карьеру Бейл выступал за такие клубы, как «Саутгемптон», «Тоттенхэм Хотспур» и «Реал Мадрид». За национальную сборную футболист успел сыграть 111 матчей и забить 41 мяч.