Լեռնային Ղարաբաղի 120 հազար բնակչությանը սովամահ անելով՝ Ադրբեջանը հաստատում է, որ ԼՂ ժողովրդի բոլոր պահանջները լեգիտիմ են․ Մարուքյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել՝ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ:
«25-րդ օր․ Լաչինի միջանցքը դեռ արգելափակված է Ադրբեջանի կողմից։
Լեռնային Ղարաբաղի 120 հազար բնակչությանը սովամահ անելով՝ Ադրբեջանը հաստատում է, որ ԼՂ ժողովրդի բոլոր պահանջները լեգիտիմ են։ Հետևաբար, միջազգային իրավունքի համաձայն, դրանք վաղ թե ուշ պետք է պատշաճ կերպով լուծվեն»,- ասված է գրառման մեջ։

Подвергая голоду 120 тысяч жителей НК, Азербайджан подтверждает, что все требования народа НК легитимны: Марукян
Поддержи А1+!Посол по особым поручениям Эдмон Марукян заявил, что блокадой и голодом Нагорного Карабаха Азербайджан подтвердил законность всех требований народа Нагорного Карабаха.
«День 25: Лачинский коридор все еще заблокирован Азербайджаном. Подвергая голоду 120 тысяч жителей Нагорного Карабаха, Азербайджан подтверждает, что все требования народа Нагорного Карабаха легитимны в соответствии с международным правом, следовательно, рано или поздно они должны быть должным образом рассмотрены», — написал Марукян в Twitter.