Սուրեն Պապիկյանը Լին Թրեյսիին ներկայացրել է տարածաշրջանային վերջին զարգացումները (տեսանյութ)
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ումԱՄՆարտակարգևլիազորդեսպանտիկինԼինԹրեյսիին՝մերերկրումդիվանագիտականառաքելություննավարտելուկապակցությամբ։
Պաշտպանությաննախարարըդեսպանինէներկայացրելադրբեջանականվերջինռազմականագրեսիայիհետևանքովառաջնագծումստեղծվածիրադրությունը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ համագործակցությանը, ինչպեսնաևտարածաշրջանայինանվտանգությաննառնչվողմիշարքհարցերիշուրջ։
Սուրեն Պապիկյանը Լին Թրեյսիին ներկայացրել է տարածաշրջանային վերջին զարգացումները, մասնավորապես Ադրբեջանի կողմից դեկտեմբերի 12-ից Լաչինի միջանցքի փակումը և դրա հետևանքով ի հայտ եկած հումանիտար լուրջ մարտահրավերները:
Ընդգծվել է ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ միջազգային հանրության հասցեական արձագանքի անհրաժեշտությունը:
Սուրեն Պապիկյանը բարձր է գնահատել Լին Թրեյսիի՝ ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանի առաքելության ընթացքում կատարած աշխատանքը և մաղթել նորանոր ձեռքբերումներ ու հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ։

Сурен Папикян представил Линн Трейси последние события в регионе (видео)
Министр обороны Армении Сурен Папикян 15 декабря принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Армении госпожу Линн Трейси в связи с завершением ее дипломатической миссии в нашей стране.
Папикян представил послу обстановку, сложившуюся на передовой в результате последней азербайджанской военной агрессии.
Собеседники обменялись мнениями по ряду вопросов двустороннего сотрудничества, а также региональной безопасности.
Сурен Папикян представил Линн Трейси последние развития в регионе, в частности, блокировка Азербайджаном 12 декабря Лачинского коридора и возникшие в результате этого серьезные гуманитарные проблемы.
Подчеркнута необходимость соответствующего реагирования международного сообщества на сложившуюся ситуацию.
Сурен Папикян высоко оценил работу Чрезвычайного и Полномочного посла США в Армении Линн Трейси и пожелал ей новых достижений и успехов в дальнейшей деятельности.