ՀՅԴ Հայ դատի Կենտրոնական խորհրդի ներկայացուցիչները հանդիպել են Արցախի կառավարության ներկայացուցիչներին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի նկատմամբ ադրբեջանական ցեղասպան քաղաքականության հերթական դրսևորումների արդյունքում ստեղծված իրավիճակը քննարկելու և Արցախի հանդեպ միջազգային զորակցություն ապահովելու համար 2022թ․ դեկտեմբերի 13-ի երեկոյան, Հայաստանում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչությունում տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության կառավարության և ՀՅԴ Հայ դատի Կենտրոնական խորհրդի ներկայացուցիչների հանդիպումը։
Արցախի Հանրապետության կառավարության ներկայացուցիչները ներկայացրել են ստեղծված իրավիճակը, հումանիտար ճգնաժամի իրական վտանգը և ադրբեջանական՝ էթնիկ զտում և հայրենազրկում հետապնդող քաղաքականության վերջին դրսևորումները։ ՀՅԴ Հայ դատի համակարգի ներկայացուցիչները տեղեկություններ են փոխանցել Հայ դատի աշխարհասփյուռ ցանցի կողմից ձեռնարկված և նախատեսվող միջոցառումների, ինչպես նաև գործունեության հիմնական ուղղությունների վերաբերյալ։
Երկուստեք կարևորվել է ստեղծված ծանր իրավիճակում համազգային ջանքերի կենտրոնացման և համատեղ աշխատանքով մեր ժողովրդի առջև ծառացած գոյութենական մարտահրավերի հաղթահարման կարևորությունը։

Состоялась встреча представителей правительства Республики Арцах и Центрального совета АРФД «Ай Дата»
Поддержи А1+!Для обсуждения ситуации, сложившейся в результате последовательных проявлений азербайджанской политики геноцида в отношении Арцаха, и обеспечения международной поддержки Арцаха вечером 13 декабря 2022 года в постоянном представительстве Республики Арцах в Армении состоялась встреча представителей правительства Республики Арцах и Центрального Совета АРФД «Ай Дата».
Представители правительства Республики Арцах рассказали о создавшейся ситуации, опасности гуманитарного кризиса и о последних проявлениях азербайджанской политики этнической чистки и изгнания армян из Арцаха. Члены Центрального совета АРФД «Ай Дата» представили уже принятые меры и действия, планируемые глобальной сетью АРФД «Ай Дата».
Была отмечена важность концентрации общенациональных усилий в создавшейся тяжелой ситуации и преодоления посредством совместной работы существующих вызовов, стоящих перед нашим народом.