ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ հայ-թուրքական տեխնիկական պատվիրակությունների սահմանին կայացած հանդիպման մասին
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունից մեկնաբանել են Թուրքիայի նախագահի մամուլի խոսնակ Իբրահիմ Քալընի հայտարարությանն այն մասին, որ նոյեմբերի սկզբին սահմանին տեղի է ունեցել հայ-թուրքական տեխնիկական պատվիրակությունների հանդիպում:
ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հիշեցրեց, որ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը այդ հանդիպման վերաբերյալ տեղեկությունը հանրայնացրել էր դեռևս նոյեմբերի սկզբին:
Նա նաև տեղեկացրեց, որ հանդիպմանը հայկական կողմից ներգրավված են եղել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման հատուկ ներկայացուցիչների՝ հուլիսի 1֊ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կյանքի կոչելու հարցում վերաբերելի գերատեսչությունները:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կիրարկմանը վերաբերող տեխնիկական հարցեր: Քննարկումները շարունակվելու են»,- ասաց Հունանյանը:

МИД РА о встрече на границе армяно-турецких технических делегаций
Поддержи А1+!В МИД Армении прокомментировали заявление пресс-секретаря президента Турции Ибрагима Калына о том, что в начале ноября на границе состоялась встреча армянской и турецкой технических делегаций.
Пресс-секретарь МИД Ваан Унанян в разговоре с «Арменпресс» напомнил, что вице-спикер НС РА Рубен Рубинян опубликовал информацию об этой встрече еще в начале ноября.
Он также сообщил, что во встрече с армянской стороной были задействованы ведомства, имеющие отношения к реализации договоренностей, достигнутых 1 июля спецпредставителями по урегулированию отношений Армения-Турция.
«В ходе встречи были обсуждены технические вопросы, связанные с реализацией достигнутых договоренностей. Обсуждения будут продолжены», - сказал Унанян.