thumbnail_a1+senegal
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության 2-րդ տուրի երկրորդ խաղում տանտերերի թիմը՝ Քաթարի հավաքականը, հյուրընկալեց Սենեգալին:
Ինչպես և սպասվում էր, աֆրիկացի ֆուտբոլիստները, որոնք հանդես են գալիս եվրոպական ակումբներում, վստահ հաղթանակ տարան՝ 3:1: Սենեգալի հավաքականը 41-րդ րոպեին բացեց հաշիվը, իսկ ընմիջումից անմիջապես հետո կրկնապատկեց այն: 78-րդ րոպեին քաթարցիները պատմական փաստ գրանցեցին՝ խփելով իրենց անդրանիկ գոլն առաջնությունում: Սակայն, վեց րոպե անց սենեգալցիները ևս մեկ գոլ խփեցին և հաստատեցին իրենց բարձր կարգը:
Այս հաղթանակից հետո Սենեգալի հավաքականը վաստակեց 3 միավոր և հավասարվեց Նիդեռլանդների և Էկվադորի հավաքականներին, որոնք այսօր խաղակու են իրար հետ: Աֆրիկացի ֆուտբոլիստները դեռևս լավ շանս ունեն մտնելու փլեյ-օֆֆ: Իսկ ահա քաթարի հավաքականը գործնականում դուրս մնաց խմբային փուլից, քանի որ վերջին տուրում խաղալու է էլ ավելի բարձրակարգ մրցակցի՝ Նիդեռլանդների ընտրանու հետ:

Сборной Катара больше нечего делать на домашнем чемпионате мира по футболу
Поддержи А1+!Сборная Сенегала со счетом 3:1 обыграла команду Катара в матче второго тура группового этапа чемпионата мира по футболу. Встреча прошла в пятницу в Дохе на стадионе «Эль-Тумама» в присутствии 41 797 зрителей.
Забитыми мячами в составе победителей отметились Булайе Диа (41-я минута), Фамара Дьедью (48) и Бамба Дьенг (84). У проигравших отличился Мохаммед Мунтари (78).
Сборная Катара впервые в истории принимает участие в финальной части чемпионата мира, а Мунтари стал автором первого гола команды на мировых первенствах. В первом туре катарцы уступили сборной Эквадора (0:2). Сенегальцы же в стартовой встрече чемпионата мира проиграли команде Нидерландов (0:2).