Արման Եղոյանը Վիլնյուսում ներկայացրել է Հայաստանի առջև ծառացած խնդիրները, Ադրբեջանի ագրեսիան ու հեռահար նպատակները
ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հրավերով նոյեմբերի 9-10-ը գտվում է Վիլնյուսում` մասնակցելու «Ժողովրդավարության ապագան» խորագրով բարձր մակարդակի խորհրդաժողովին։
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղարությունը։
Մոտ երեսուն երկրների ու կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ քննարկվում են ժողովրդավարական պետություններին և համակարգերին սպառնացող ժամանակակից մարտահրավերները և դրանց հաղթահարման ուղիները։
Այսօրվա քննարկման ընթացքում Արման Եղոյանը ներկայացրել է Հայաստանի առջև ծառացած խնդիրները, մասնավորապես` Հայաստանի վրա Ադրբեջանի հարձակման ու ագրեսիվ քաղաքականության հեռահար նպատակներն ու խորքային դրդապատճառները։

Арман Егоян представил в Вильнюсе проблемы, стоящие перед Арменией, агрессию Азербайджана и долгосрочные цели
Председатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по вопросам европейской интеграции Арман Егоян 9-10 ноября находится в Вильнюсе по приглашению министра иностранных дел Литвы Габриэлюса Ландсбергиса для участия в конференции высокого уровня под названием «Будущее демократии».
На конференции с участием представителей около тридцати стран и организаций обсуждаются угрожающие демократическим государствам и системам современные вызовы и пути их преодоления.
В ходе состоявшейся 10 ноября дискуссии Арман Егоян представил стоящие перед Арменией вызовы, в частности, цели и глубинные мотивы нападения Азербайджана на Армению и агрессивной политики Баку.