ՀՀ ԱԽ քարտուղարը և Նիդերլանդների պաշտոնյաները քննարկել են տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հարցեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 10-ին Նիդերլանդների Թագավորություն աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Նիդերլանդների վարչապետի Արտաքին քաղաքականության և պաշտպանության հարցերով խորհրդական Ջոֆրի ֆան Լեուվենի և Նիդերլանդների Արտաքին գործերի նախարարության Քաղաքական հարցերով տնօրենի տեղակալ Էրիկա Սխաուտենի հետ:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ։ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է մի կողմից տարածաշրջանում կայունությանն ու խաղաղությանն ուղղված Հայաստանի ջանքերը, մյուս կողմից՝ այդ ճանապարհին առկա անվտանգային մարտահրավերները: Զրուցակցներն երկուստեք կարևորել են ժողովրդավարական ինստիտուտների դերակատարումն անվտանգության համատեքստում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հայ-նիդերլանդական հարաբերությունների երկկողմ օրակարգին, մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բնագավառներում համագործակցությունն առավել զարգացնելու նպատակադրության վերաբերյալ:

Секретарь СБ РА и официальные лица Нидерландов обсудили вопросы региональной и международной повестки дня
В рамках рабочего визита в Королевство Нидерландов секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 10 ноября встретился с советником премьер-министра Нидерландов по внешней политике и обороне Джоффри ван Леувеном и заместителем директора МИД по политическим вопросам Эрикой Схаутен.
Стороны обменялись мнениями по ряду вопросов региональной и международной повестки дня, представляющих взаимный интерес. Секретарь Совета безопасности представил, с одной стороны, усилия Армении по достижению стабильности и мира в регионе, а с другой стороны, вызовы безопасности на этом пути. Собеседники подчеркнули важную роль демократических институтов в контексте безопасности.
В ходе встречи стороны коснулись двусторонней повестки армяно-нидерландских отношений, обменялись мыслями о дальнейшем развитии сотрудничества в представляющих взаимный интерес сферах.