ԱԽ քարտուղարը Լեհաստանի պետքարտուղարի տեղակալին ներկայացրել է անվտանգային իրավիճակի վերաբերյալ ՀՀ մոտեցումները
Լեհաստանի Հանրապետություն աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է անվտանգության, ամերիկյան, ասիական և արևելյանքաղաքականության հարցերով պետքարտուղարի տեղակալ Մարչին Պշիդաչի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել ինչպես վերջին շրջանում ակտիվացած երկկողմփոխայցելությունների, այնպես էլ տարբեր միջազգային հարթակների շրջանակներումերկկողմ հանդիպումների վերաբերյալ:
Անդրադառնալով տարածաշրջանային օրակարգի մի շարք հարցերի՝ ԱԽ քարտուղարըզրուցակցի խնդրանքով ներկայացրել է անվտանգային իրավիճակի վերաբերյալՀայաստանի գնահատականներն ու մոտեցումները:
Երկուստեք կարևորվել է Լեհաստանի որպես ԵԱՀԿ համանախագահող երկրիդերակատարումը տարածաշրջանային կայունությանը նպաստելու գործում: Կողմերը նաևքննարկել են երկկողմ հետաքրքրության շրջանակին անչվող այլ հարցեր:

Армен Григорян встретился с Марчином Пшидачем
В рамках рабочего визита в Польшу секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с заместителем госсекретаря по безопасности, американской, азиатской и восточной политике Польши Марчином Пшидачем.
Собеседники выразили удовлетворение активизировавшимися в последнее время двусторонними визитами, а также двусторонними встречами в рамках различных международных площадок.
Касаясь ряда вопросов региональной повестки, секретарь Совета безопасности по просьбе собеседника представил оценки и подходы Армении к ситуации в сфере безопасности.
С обеих сторон была подчеркнута роль Польши как председательствующей в ОБСЕ  страны в содействии региональной стабильности .