Վահրամ Դումանյանն ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի պատգամավոր Գարո Փայլանին
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր Գարո Փայլանին` հայտնում են նախարարությունից։
Վահրամ Դումանյանը ողջունել է հայազգի պատգամավորի այցը Հայաստան, ինչպես նաև շնորհակալություն հայտնել նախարարությունում հյուրընկալվելու, Թուրքիայում ապրող ազգային փոքրամասնությունների իրավունքների պաշտպանության խնդիրները հետևողականորեն բարձրաձայնելու համար։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Թուրքիայի քաղաքացի հայերի կրթության ոլորտին առնչվող խնդիրներին, հայկական մշակութային ժառանգության պահպանության ու վերականգնման հարցերին։
Գարո Փայլանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և ընդգծել, որ հնարավորությունների սահմանում պատրաստ է իր նպաստն ունենալ բարձրաձայնված խնդիրների լուծման գործում:

Ваграм Думанян принял депутата парламента Турции Гаро Пайлана
Поддержи А1+!Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Ваграм Думанян принял депутата парламента Турции Гаро Пайлана.
Ваграм Думанян приветствовал визит депутата армянского происхождения в Армению, а также поблагодарил его за визит в министерство и за последовательную постановку вопросов защиты прав национальных меньшинств, проживающих в Турция.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с образованием граждан Турции армянского происхождения, защитой и восстановлением армянского культурного наследия.
Гаро Пайлан, в свою очередь, поблагодарил за прием и подчеркнул, что готов внести свой вклад в решение поднятых проблем.