Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Շարժայի ժառանգության ինստիտուտի նախագահին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Շարժայի ժառանգության ինստիտուտի նախագահ Աբդուլ Ազիզ Ալ-Մուսալլամի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախագահը ողջունել է հյուրերին և մեծապես գնահատել այն աշխատանքը, որը կատարում է Շարժայի ժառանգության ինստիտուտի կողմից: Վահագն Խաչատուրյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը առավելագույնս կարևորում է պատմական և մշակութային ժառանգության պահպանումն ու հանրահռչակումը և պատրաստակամ է առավել ակտիվ համագործակցել Շարժայի ժառանգության ինստիտուտի հետ:
Աբդուլ Ազիզ Ալ-Մուսալլամը շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, նշել է, որ կարևորում են Հայաստանի հետ համագործակցությունը և ներկայացրել այն հարուստ մշակութային ժառանգությունը, որով հարուստ է մեր երկիրը: Նա Շարժայի կառավարչի անունից նախագահ Խաչատուրյանին հրավիրել է մասնակցելու «Շարժայի ժառանգության օրեր» ամենամյա փառատոնին, որը նախատեսվում է անցկացնել մյուս տարի գարնանը:
«Շարժայի մշակութային ժառանգության» օրեր փառատոնն անցկացվում է 2003 թվականից, որը համարվում է ամենահայտնի մշակութային միջոցառումներից մեկը և կազմակերպվում է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ Համաշխարհային ժառանգության օրերի շրջանակում։

Президент Ваагн Хачатурян принял делегацию во главе с председателем Института наследия Шарджи (видео)
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян сегодня принял делегацию во главе с председателем Института наследия Шарджи Абдул Азизом Аль-Мусалламом.
Президент приветствовал гостей и высоко оценил работу, проводимую Институтом наследия Шарджи. Ваагн Хачатурян подчеркнул, что Армения придает огромное значение сохранению и популяризации историко-культурного наследия и готова более активно сотрудничать с Институтом наследия Шарджи.
Абдул Азиз Аль-Мусаллам поблагодарил за прием, отметил важность сотрудничества с Арменией и представил богатое культурное наследие, которым богата наша страна. От имени эмира Шарджи он пригласил президента Хачатуряна принять участие в ежегодном фестивале «Дни наследия Шарджи», который планируется провести следующей весной.
Фестиваль «Дни культурного наследия Шарджи» проводится с 2003 года, считается одним из самых популярных культурных мероприятий и проводится в рамках Дней всемирного наследия ЮНЕСКО.