ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանում Հայաստանի հարցերով մշտական զեկուցողի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 21-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանում Հայաստանի հարցերով մշտական զեկուցող Անդրեյ Կովաչևի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը և ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է Անդրեյ Կովաչևի այցը Հայաստան և վստահություն հայտնել, որ փոխհամագործակցությունը նպաստելու է դրական արդյունք ունենալուն:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի կողմից սանձազերծված ագրեսիան և դրա հետևանքները, ինչպես նաև բանակցային գործընթացի որոշ մանրամասներ: Քարտուղարը նաև ընգծել է ՀՀ պատրաստակամությունը շարունակելու ժողովրդավարական բարեփոխումները նաև որպես անվտանգային բաղադրիչ:

Секретарь СБ принял постоянного докладчика по вопросам Армении в Европарламенте
21 октября секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с постоянным докладчиком по делам Армении в Европарламенте Андреем Ковачевым. На встрече также присутствовали председатель постоянной комиссии НС по международным отношениям, депутат Эдуард Агаджанян и глава делегации ЕС в Армении, посол Андреа Викторин.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит Андрея Ковачева в Армению и выразил уверенность, что сотрудничество приведет к положительным результатам.
Он представил подробности агрессии, развязанной 13 сентября азербайджанскими войсками и ее последствия, также и некоторые подробности переговорного процесса. Армен Григорян подчеркнул готовность РА продолжать демократические реформы, в том числе, и в качестве компонента безопасности.