thumbnail_181022AzgayinZhoghov
Ացախի ԱԺ պատգամավորների հարցերը նախագահին վերաբերում էին հիմնականում ՀՀ ու Ադրբեջանի միջև ընթացող բանակցություններին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 18-ին հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների հետ։
Ազգային ժողովին է ներկայացվել երևանյան հանդիպումների մանրամասները։ Նախագահ Հարությունյանը և պատվիրակության անդամները պատասխանել են պատգամավորների հարցերին, որոնք վերաբերում էին հիմնականում Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև ընթացող բանակցություններին և դրանց ազդեցությանը Արցախի վրա։
Պատասխանելով հարցերին՝ Նախագահ Հարությունյանը ևս մեկ անգամ վերահաստատել է, որ Արցախի իշխանությունները հավատարիմ են Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի իրացման միջոցով ԱՀ անկախության միջազգային ճանաչմանը հասնելու նպատակին

thumbnail_181022AzgayinZhoghov
Вопросы депутатов Национального Собрания Арцаха к президенту в основном касались переговоров между Арменией и Азербайджаном
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 18 октября встретился с депутатами Национального Собрания Республики Арцах.
Детали встреч в Ереване были представлены Национальному собранию. Президент Арутюнян и члены делегации ответили на вопросы депутатов, которые в основном касались переговоров между Арменией и Азербайджаном и их влияния на Арцах.
Отвечая на вопросы, президент Арутюнян вновь подтвердил, что власти Арцаха привержены цели достижения международного признания независимости Арцаха посредством реализации права народа Арцаха на самоопределение.