Բիզնես Մշակույթ Հասարակություն
Ավարտվել են Ալեքսանդր Մյասնիկյանի հուշարձանային համալիրի հիմնանորոգման աշխատանքները, որը մեկնարկել էր 2020թ. օգոստոսին: Ճարտարապետ Ջիմ Թորոսյանի ու քանդակագործ Արա Շիրազի հեղինակած հուշարձանի տարածքում 1980 թվականից մինչև օրս, առաջին անգամ են իրականացվում հիմնանորոգման աշխատանքներ:
Հուշարձանն ամբողջությամբ վերականգնվել է Միքայել և Կարեն Վարդանյանների ֆինանսավորմամբ: Արդյունքում հուշարձանի նախնական տեսքը փոփոխության չի ենթարկվել:
Հաշվի առնելով հուշարձանի հետնապատի վթարայնությունը, որը մարդկանց կյանքի համար սպառնալիք կարող էր հանդիսանալ, ամբողջությամբ  փոխվել և նույն հայկական գրանիտե սալերով վերականգնվել է արձանի հետնապատը:
Հիմնանորոգման նախագիծը հաստատել է մշակույթի նախարարությունը: Իսկ Երևանի քաղաքապետարանը տվել է շինթույլտվություն: Վարդանյան ընտանիքի միջոցներով է իրականացվել նաև հուշակոթողի նախագծահաշվարկային փաստաթղթերի կազմումն ու փորձաքննությունը: Հուշարձանի վերականգնման համար Վարդանյան եղբայրները տրամադրել են 136 մլն. դրամ:

Микаэл и Карен Варданяны выделили 136 млн драмов на реставрацию аварийного памятника Мясникяну
Поддержи А1+!Работы по реставрации мемориального комплекса Александра Мясникяна, начатые в августе 2020-ого года, завершены. На территории памятника, созданного архитектором Джимом Торосяном и скульптором Ара Ширазом, с 1980 года по настоящее время впервые проводятся реставрационные работы.
Памятник был полностью отреставрирован на средства Микаела и Карена Варданянов. В результате первоначальный вид памятника не изменился. Учитывая аварийность задней стены памятника, которая могла представлять угрозу для жизни людей, она была полностью изменена и отреставрирована теми же армянскими гранитными плитами.
Проект реставрации был утвержден Министерством культуры. А мэрия Еревана выдала разрешение на строительство. На средства семьи Варданян также были осуществлены разработка и экспертиза проектно-расчетной документации мемориала. На реставрацию памятника братья Варданян выделили 136 млн.драмов.