COVID-19-ի նոր ալիք Է սպասվում Ռուսաստանում ձմռան սկզբին
COVID-19-ի հիվանդացության նոր՝ յոթերորդ, ալիքը կարելի Է սպասել Ռուսաստանում աշնան վերջին-ձմռան սկզբին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել Է բժիշկ վարակաբան Նիկոլայ Մալիշեւը:
«Նախեւառաջ, այն վերջնականապես չի ավարտվի, սահուն կերպով տեղի կունենա, իսկ ձմռան սկզբին, ինչպես սովորաբար, մեզ մոտ նշվում Է շնչուղիների բոլոր ինֆեկցիաների հիվանդացության ավելացում: Կորոնավիրուսը նույնպես շնչուղիների ինֆեկցիա Է, այնպես որ, ես կարծում եմ, հաջորդ ալիքը լինելու Է աշնան վերջին-ձմռան սկզբին»,-հայտարարել Է Մալիշեւը:
Ինչպես հաղորդվում Է «ստոպկորոնավիրուս.ռֆ» պորտալում, վերջին օրվա ընթացքում Մոսկվայում հայտնաբերվել Է COVID-19-ի 1528 դեպք, հոսպիտալացվել Է 159 մարդ, ապաքինվել՝ 2275-ը, 24 մարդ մահացել Է:

Новая волна COVID-19 ожидается в России в начале зимы
Новую, седьмую волну заболеваемости COVID-19 можно ожидать в России в конце осени - начале зимы, как передает Арменпресс, об этом сообщил РИА Новости врач-инфекционист Николай Малышев.
«Во-первых, она окончательно не закончится, плавно будет наблюдаться, а в начале зимы, как обычно, у нас отмечается повышение заболеваемости всех респираторных инфекций. Коронавирус - это тоже респираторная инфекция, так что, я думаю, следующая волна - это конец осени-начало зимы», - заявил Малышев.
Как сообщается на портале стопкоронавирус.рф, за последние сутки в Москве выявлено 1528 случаев COVID-19, госпитализированы 159 человек, выздоровели 2275 человек, 24 человека умерли.