ՀՀ և ՌԴ ԳՇ պետերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր
Ռուսաստանի Դաշնություն աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն օգոստոսի 26-ին հանդիպել է ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովին:
Վալերի Գերասիմովը շնորհավորել է Էդվարդ Ասրյանին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ ու արգասաբեր աշխատանք՝ ի շահ Հայաստանի Հանրապետության:
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն իր ռուս գործընկերոջը ներկայացրել է վերջին շրջանում հայ-ադրբեջանական սահմանին, ինչպես նաև Արցախում արձանագրված զարգացումները և այս պահին տիրող իրադրությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ զինված ուժերի արդիականացմանն ու բարեփոխումների ընթացքին:

Главы государств РА и РФ обсудили вопросы региональной безопасности
В рамках рабочего визита в Российскую Федерацию начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА, генерал-майор Эдвард Асрян 26 августа встретился с начальником Генерального штаба Вооруженных Сил РФ, 1-м заместителем министра обороны, генералом армии Валерием Герасимовым.
Об этом сообщило Министерство обороны.
Валерий Герасимов поздравил Эдварда Асряна с назначением начальником Генштаба ВС РА, пожелал плодотворной и плодотворной работы на благо Республики Армения.
Начальник Генштаба ВС РА представил своему российскому коллеге случаи, зафиксированные в последнее время на армяно-азербайджанской границе, а также  сложившуюся на данный момент ситуацию в Арцахе.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся армяно-российского военного сотрудничества. Были затронуты вопросы модернизации и реформирования Вооруженных сил РА.