Ես չեմ բացառում, որ որոշ շրջանակների նպատակը Հայաստանի գլխին փորձանք բերելն է․ Գ․ Պապոյան (տեսանյութ)
«Մենք ասել ենք, այսուհետ ժողովրդին եք ավելի շատ փայ տալու, վերջ։ Ընդերքը ժողովրդի սեփականությունն է, և ժողովուրդն իր փայը պետք է վերցնի։ Իսկ կառավարությունը ժողովրդի ներկայացուցիչն է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը՝ անդրադառնալով «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի» վճարած աննախադեպ մեծ հարկերին։
Կոմբինատն այս տարվա կիսամյակում վճարել է 104,7 մլրդ դրամի հարկեր այն դեպքում, երբ անցած ողջ տարին վճարել էր 48,8 մլրդ դրամ։ Իսկ երեկ հայտնի դարձավ, որ կոմբինատն իր բաժնետոմսերից ևս 6,8 տոկոսը փոխանցել է կառավարությանը։
«Բա ինչո՞ւ է եղել հեղափոխություն։ Ասում են բան չի փոխվել։ Այ, սա է փոխվել։ Ոչ թե մի քանի օլիգարխ կամ մի քանի նախկին պաշտոնյա է այդ 6,8 տոկոսի տերը, այլ կառավարությունը։ Բան փոխված չլիներ, 6,8 տոկոսի տերը կլիներ մի բարձրաստիճան պաշտոնյա, որի մասին էլ այսօր ինձ հարց կտայիք»,- շարունակեց Գ․Պապոյանը։
Անդրադառնալով ընդդիմության գործողություններին՝ հանրահավաքներին, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջին, ասաց, թե «ավելորդ տաքարյունությունը երբեմն մեզ վնասելու է»։
«Եվ ես չեմ բացառում, որ որոշ շրջանակների նպատակը հենց դա է․ փորձանք բերել ՀՀ գլխին և Հայաստանի անկախությունն ու ինքնիշխանությունը դնել կասկածի տակ։ Այն ընդդիմությանը, որն իր գործողություններով Հայաստանը կարող է տանել պատերազմի և Հայաստանի ինքնիշխանությունն ու անկախությունը դնել վտանգի տակ»,- ասաց պատգամավորը։
Վերջինս անդրադարձավ նաև ռուս-ուկրաինական պատերազմի արդյունքում Հայաստան տեղափոխված՝ ՌԴ քաղաքացիներին, ֆինանսական աննախադեպ մեծ ներհոսքին ու ասաց, որ եկել են մեր երկիր, քանի որ այստեղ նպաստավոր պայմաններ են եղել․

Я не исключаю, что цель некоторых кругов – навлечь беду на Армению: Г. Папоян (видео)
«Мы сказали, отныне мы дадим народу большую долю, всё. Недра – собственность народа, и народ должен взять свою долю. А правительство – это представитель народа», - сказал в беседе с «А1+» председатель постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам НС, депутат от фракции «Гражданский договор» Геворг Папоян, коснувшись беспрецедентно высоких налогов, уплаченных «Зангезурским медно-молибденовым комбинатом».
Комбинат в полугодие сего года заплатил 104,7 млрд драмов налогов, тогда как в прошлом году  он заплатил 48,8 млрд драмов. А вчера стало известно, что комбинат ещё 6,8% своих акций передал правительству.
«Почему произошла революция? Говорят, ничего не изменилось. Вот это изменилось. Не несколько олигархов или несколько бывших чиновников являются хозяевами этих 6,8%, а правительство. Ничего не изменилось бы, если б хозяином 6,8% был высокопоставленный чиновник, о котором вы сегодня спросили бы меня», - продолжил Г. Папоян.
Касаясь действий оппозиции, митингов, требования отставки премьер-министра Никола Пашиняна, он сказал, что «излишняя горячность иногда вредит нам».
«Я не исключаю, что цель некоторых кругов именно в этом – навлечь беду на Армению и поставить под сомнение независимость и суверенитет Армении. Оппозиция, действия которой могут привести Армению к войне и поставить под угрозу суверенитет и независимость Армении»,- сказал депутат.
Последний также коснулся российских граждан, переехавших в Армению в результате российско-украинской войны, беспрецедентного финансового притока и сказал, что в нашу страну приехали, так как здесь были благоприятные условия:
«Если бы в Буркина-Фасо были более благоприятные условия для этих денег, в Ереване они бы не появились».