Փաշինյանն ընդունել է ՌԴ Օմսկի նահանգապետին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Օմսկի նահանգապետ Ալեքսանդր Բուրկովի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և նշել, որ Ռուսաստանի Դաշնության հետ դաշնակցային հարաբերությունները զարգանում են դինամիկ կերպով: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ դրան նպաստում են կառավարությունների, տարածաշրջանների ներկայացուցիչների պարբերական փոխայցելություններն ու ակտիվ քննարկումները: Վարչապետն ընդգծել է, որ առկա է տնտեսության, ներդրումների և այլ ոլորտներում փոխգործակցության զարգացման հստակ օրակարգ, որի իրականացման ուղղությամբ երկու երկրները շարունակում են սերտորեն համագործակցել:
Ալեքսանդր Բուրկովը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ ՌԴ նախագահը ևս բազմիցս նշել է Հայաստանի հետ դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը, ուստի իրենք շահագրգիռ են էլ ավելի ընդլայնելու կապերը մեր երկրի մարզերի հետ: Օմսկի նահանգապետի խոսքով՝ միջտարածաշրջանային համագործակցությունն ունի զարգացման մեծ ներուժ:
Հեռանկարային են համարվել փոխգործակցությունը տնտեսության, առևտրի, արդյունաբերության, ավիահաղորդակցության, կրթության, մշակույթի և այլ ոլորտներում:
Վարչապետը կարևորել է վերը նշված ուղղություններով համագործակցության զարգացմանն ուղղված քայլերը և ընդգծել պարբերական կապերի և շփումների անհրաժեշտությունը:

Пашинян принял губернатора Омской области РФ (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с губернатором Омской области РФ Александром Бурковым.
Никол Пашинян приветствовал визит делегации в Армению и отметил, что союзнические отношения с Российской Федерацией динамично развиваются. Премьер-министр отметил, что этому способствуют периодические взаимные визиты и активные обсуждения между представителями правительств и регионов двух стран. Премьер-министр подчеркнул, что существует четкая повестка развития сотрудничества в экономической, инвестиционной и других сферах, и две страны продолжают тесно сотрудничать в плане ее реализации.
Александр Бурков поблагодарил за теплый прием и отметил, что президент РФ неоднократно подчеркивал важность развития союзнических отношений с Арменией, и, следовательно, они заинтересованы в дальнейшем расширении связей с областями нашей страны. По словам губернатора Омской области, межрегиональное сотрудничество имеет большой потенциал для развития.
Перспективным было названо сотрудничество в сфере экономики, торговли, промышленности, авиации, образования, культуры и др.
Премьер-министр отметил важность шагов по развитию сотрудничества в вышеуказанных направлениях и подчеркнул необходимость регулярных контактов.