ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը կքննարկի Ազգային անվտանգության հատկացումների ակտին ներկայացված հայամետ լրացումները
Ներկայացուցիչների պալատի ընթացակարգային հանձնաժողովը հավանություն է տվել և պալատի վերջնական քննարկմանն է ներկայացրել Ազգային անվտանգության հատկացումների ակտին ներկայացված չորս հայամետ լրացումները: Այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը:
Լրացումներով մասնավորապես կոչ է արվում Ադրբեջանին անհապաղ ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին, հետաքննել հակահայկական պատերազմական հանցագործությունները, որոնք իրականացվել են թուրքական անօդաչու թռչող սարքերի միջոցով՝ ԱՄՆ տեխնոլոգիաների կիրառմամբ, ինչպես նաև ահաբեկիչ վարձկանների կողմից: Կոչ է արվում նաև ԱՄՆ նախագահին դադարեցնել F-16 կործանիչների ու դրանց արդիականացման սարքավորումների տրամադրումը Թուրքիային:

Палата представителей США рассмотрит проармянские дополнения к Акту об ассигнованиях на нацбезопасность
Комитет по процедурным вопросам Палаты представителей одобрил и представил на окончательное обсуждение палаты четыре проармянских дополнения, представленные к Акту об ассигнованиях на национальную безопасность.
Об этом сообщает Армянский национальный комитет США.
В частности, в дополнениях содержится призыв к Азербайджану немедленно освободить армянских военнопленных, расследовать антиармянские военные преступления, совершенные с привлечением турецких беспилотников и с использованием технологий США, а также с помощью наемников-террористов.  Также содержится призыв к президенту США — прекратить поставки в Турцию истребителей F-16 и оборудования для их модернизации.