Ջերմաստիճանը բարձրանալու է
Մայրաքաղաքում այսօր կեսօրից հետո, հունիսի 28-30-ը, հուլիսի 1-ին, 2-ին՝ երեկոյան ժամերին, քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 18-22մ/վ արագությամբ:
Մարզերում այսօր կեսօրից հետո, հունիսի 28-30-ը, հուլիսի 1-ի և 2-ի գիշերը, կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ:
Քամին՝ հարավարևելյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 27-30-ն աստիճանաբար կբարձրանա 6-9 աստիճանով:

В Ереване 27-го июня после полудня, с 28 по 30 июня, 1-го, 2-го июля, в вечерние часы в некоторых частях города возможны кратковременные дожди с грозами. Во время грозы ожидается усиление ветра до 18-22 м/с.
Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что с 27 по 30 июня температура воздуха постепенно повысится на 6-9 градусов.
В некоторых областях после полудня 27 июня, с 28 по 30 июня, 1 и 2 июля ночью возможны кратковременные дожди с грозами. В некоторых местах возможен град.