290805873_600477251434298_4188940387196208811_n
Մարսելի քաղաքապետ Բենուա Պայանի, Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեի և Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հրավերներով քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 26-ից հուլիսի 7-ը պաշտոնական այցով կլինի Երևանի գործընկեր քաղաքներում: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
Այցերի ընթացքում Երևանի քաղաքապետը կմասնակցի Երևան-Մարսել գործակցության 30-ամյակին նվիրված միջոցառումներին, Լիոնում անցկացվող հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված համագործակցության չորրորդ համաժողովին, հանդիպումներ կունենա Մարսելի, Լիոնի և Փարիզի գործընկերների հետ:

Мэр Еревана Грачья Саркисян посетит Марсель, Лион и Париж
Поддержи А1+!По приглашению мэра Марселя Бенуа Пайана, мэра Лиона Грегори Дуса и мэра Парижа Анн Идальго делегация во главе с мэром Грачья Саркисяном с 26 июня по 7 июля посетит с официальным визитом города-побратимы Еревана. Об этом сообщает мэрия Еревана.
В ходе визитов мэр Еревана примет участие в мероприятиях, посвящённых 30-летию партнерства Ереван-Марсель, четвертой конференции армяно-французского децентрализованного сотрудничества в Лионе, проведёт встречи с партнерами Марселя, Лиона и Париж.