Օրացույց. 17-ը հունիսի. «Հարսնաքար»-ում ծեծի ենթարկվեցին 4 ռազմական բժիշկներ (տեսանյութ)
1993-ի հունիսի 17-ին Ռուսաստանի Դաշնության միջնորդությամբ Ստեփանակերտի եւ Աղդամի գնդակոծումը փոխադարձաբար դադարեցնելու համաձայնություն ձեռք բերվեց։
1999-ի այս օրը նախագահի վերահսկողության ծառայությունը հրապարակեց եզրակացություն այն մասին, թե ինչու են շատ քաղաքացիներ դուրս մնացել ընտրողների ցուցակներից։ Պարզվեց՝ մեղավորը համակարգիչն է եղել;
2001-ի հունիսի 17-ին դատարանի դահլիճից ազատ արձակվեց հոկտեմբերի 27-ի գործով վեց մեղադրյալ, որոնց նկատմամբ կիրառվել էր քրիստոնեությունն իբրեւ պետական կրոն հռչակման 1 700-ամյակի առիթով ընդունված համաներումը։
2001-ի հունիսի 17-ին ԱԻՄ-ը, Պարույր Հայրիկյանի գլխավորությամբ, ուղեւորվեց Սպիտակավոր եկեղեցի, ուր հանգչում է Գարեգին Նժդեհի աճյունը։ Հայրիկյանը հայտարարեց, որ Նժդեհը բոլոր ժամանակների ամենահալածված գործիչն է։
2009-ի այս օրը որոշվեց, որ խաղատները Երեւանից եւ մերձակա տարածքներից պետք է տեղափոխվեն տուրիստական գոտիներ։
2012-ի հունիսի 17-ին գործարար Ռուբեն Հայրապետյանին պատկանող «Հարսնաքար» ռեստորանում դաժան ծեծի ենթարկվեցին 4 ռազմական բժշկներ, որոնցից Վահե Ավետյանը հունիսի 29-ին մահացավ։

Календарь. 17 июня: в «Арснакаре» были избиты 4 военных врачей (видео)
17-го июня 1993 года при посредничестве Российской Федерации было достигнуто соглашение о взаимном прекращении обстрела Степанакерта и Агдама.
В этот день 1999 года надзирательная служба президента опубликовала заключение о том, почему многие граждане выбыли из списков избирателей. Выяснилось, что виноват компьютер.
17-го июня 2001 года из зала суда были освобождены шесть обвиняемых по делу 27-го октября, в отношении которых была применена амнистия, принятая в связи с 1700-летием провозглашения христианства государственной религией.
17-го июня 2001-го ПНС, во главе с Паруйром Айрикяном, отправилась в церковь Спитакавор, где покоится прах Гарегина Нжде. Айрикян заявил, что Нжде – самый преследуемый деятель всех времен.
В этот день 2009-го было решено, что казино должны быть перемещены из Еревана и близлежащих территорий в туристические зоны.
17-го июня 2012-го в ресторане «Арснакар», принадлежащем бизнесмену Рубену Айрапетяну, были жестоко избиты 4 военных врача, из которых Ваге Аветисян скончался 29-го июня.