Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է  Միխայիլ Շվիդկոյին
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է  Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի` միջազգային մշակութային համագործակցության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են հումանիտար ոլորտներում երկկողմ համագործակցությանը և հեռանկարային ուղղություններին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել  «Հայաստանի մշակույթի օրեր Ռուսաստանում» և «Ռուսաստանի հոգևոր մշակույթի օրեր Հայաստանում» ծրագրերին: «Հայաստանի մշակույթի օրեր Ռուսաստանում» միջոցառումը տեղի կունենա 2022 թ. հունիսի 10-11-ը Մոսկվայում, իսկ հունիսի 13-ին՝ Կիսլովոդսկում: «Ռուսաստանի հոգևոր մշակույթի օրեր Հայաստանում» միջոցառումը նախատեսվում է 2022 թ. աշնանը:
Զրուցակիցները կարևորել են վերը նշված միջոցառումների անցկացումն ու ընդգծել, որ դրանք կնպաստեն հայ և ռուս ժողովուրդների դարավոր բարեկամության ամրապնդմանը:

Араик Арутюнян принял Михаила Швыдкого
Поддержи А1+!Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян принял специального представителя президента РФ по международному культурному сотрудничеству Михаила Швыдкого.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы двустороннего сотрудничества в гуманитарной сфере и перспективные направления.
Были затронуты программы “Дни культуры Армении в России” и “Дни духовной культуры России в Армении”. Мероприятие “Дни культуры Армении в России” пройдет 10-11 июня 2022 года в Москве, а 13 июня в Кисловодске. Мероприятие “Дни духовной культуры России в Армении” планируется провести осенью 2022 года.
Собеседники отметили важность проведения вышеуказанных мероприятий и подчеркнули, что они будут способствовать укреплению многовековой дружбы между армянским и русским народами.