Մակրոնը հաջորդ շաբաթ կարող է այցելել Կիեւ. Le Parisien
Աջակցիր «Ա1+»-ինՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը կարող Է հաջորդ շաբաթ ուղեւորություն կատարել Կիեւ: Հունիսի 10-ին այդ մասին հաղորդել Է Le Parisien թերթը՝ վկայակոչելով աղբյուրներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես նշում Է հրատարակությունը, հաջորդ շաբաթ պետության ղեկավարի Կիեւ այցի հնարավորությունը «լրջորեն ուսումնասիրվում Է»: Դրա հետ մեկտեղ «Ելիսեյան պալատը չի հաստատում, բայց եւ չի Էլ հերքում հաջորդ շաբաթ հնարավոր արտասահմանյան ուղեւորություները», հայտնում Է թերթը:
Le Parisien-ի տվյալներով, ուղեւորությունը Կիեւ կարող Է 0հետեւել Ռումինիա Մակրոնի պլանավորված այցին, որտեղ նա մտադիր Է հանդիպել այնտեղ գտնվող ֆրանսիացի զինվորականների հետ: Հունիսի 9-ին Ֆրանսիայի ղեկավարը եւ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հեռախոսազրույց են վարել:
Ավելի վաղ Մակրոնը բազմիցս հայտարարել Է Կիեւ այցելելու պատրաստակամության մասին, բայց միայն եթե դա օգուտ բերի հակամարտության կարգավորման գրծին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Макрон на следующей неделе может посетить Киев: Le Parisien
Поддержи А1+!Президент Франции Эмманюэль Макрон может на следующей неделе совершить поездку в Киев. Как передает Арменпресс, об этом со ссылкой на источники сообщила в пятницу газета Le Parisien.
Как отмечает издание, возможность визита главы государства в Киев на следующей неделе "серьезно изучается". Вместе с тем "Елисейский дворец не подтверждает, но и не опровергает проведение зарубежных поездок на следующей неделе", сообщает газета.
По данным Le Parisien, поездка в Киев может последовать за планируемым визитом Макрона в Румынию, где он намерен встретиться с находящимися там французскими военными.
В четверг лидер Франции и президент Украины Владимир Зеленский провели телефонный разговор. Ранее Макрон неоднократно заявлял о готовности посетить Киев, но только если это принесет пользу в деле урегулирования конфликта.
Президент России Владимир Путин объявил 24 февраля о проведении специальной военной операции в ответ на просьбу руководителей республик Донбасса о помощи. Запад в ответ на решение России ввел против нее масштабные санкции. Кроме того, западные государства приступили к поставкам оружия и военной техники Киеву на суммы, измеряемые на данном этапе миллиардами долларов.