Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը հունիսի 8-ին ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Կլեր Բազի Մալորիի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում կարեւորել է Վենետիկի հանձնաժողովի նորընտիր նախագահի պաշտոնական այցը Հայաստան եւ գնահատել կառույցի հետ արդյունավետ համագործակցությունը: Այս մասին նշում են ԱԺ-ից։
Հանդիպմանը ներկա են եղել ԵԽԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը եւ ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի գլխավոր քարտուղար Սիմոնա Գրանատա-Մենղինին: Ռուբեն Ռուբինյանի խոսքով` Հայաստանի իշխանությունները շարունակում են հավատարիմ մնալ Թավշյա հեղափոխությունից հետո սկիզբ առած ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին:
Այս հարցում փոխխոսնակն ընդգծել է հանձնաժողովի աջակցության անհրաժեշտությունը: Անդրադարձ է եղել նորաստեղծ Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի աշխատանքներին: Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է արգասաբեր համագործակցությունը Հայաստանի հետ:

Рубен Рубинян принял председателя Венецианской комиссии СЕ
Поддержи А1+!Вице-спикер Национального собрания Армении, руководитель армянской делегации в ПАСЕ Рубен Рубинян 8 июня принял делегацию, возглавляемую председателем Венецианской комиссии СЕ Клэр Бази Малори. Он подчеркнул значение официального визита председателя Венецианской комиссии в Армению и оценил эффективное сотрудничество со структурой.
На встрече в Национальном собрании также присутствовали член делегации НС в ПАСЕ Арусяк Джулакян и генеральный секретарь Венецианской комиссии СЕ Симона Гранта-Менгини.
Рубен Рубинян отметил, что власти Армении продолжают оставаться верными процессу демократических реформ, начавшемуся после Бархатной революции. В связи с этим вице-спикер подчеркнул необходимость содействия Венецианской комиссии.