Ֆինանսների նախարարը քննարկում է ունեցել ԱԶԲ գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիի հետ
Այսօր՝ մայիսի 27-ին, ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիին: Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել Ասիական զարգացման բանկի ներկայացուցիչներին փոխգործակցության համար և կարևորել ԱԶԲ հետ հաստատված արդյունավետ գործընկերությունը:
Հանդիպման օրակարգում եղել են Ասիական զարգացման բանկի՝ 2022-2025թթ. վարկային պորտֆելի ձեւավորման եւ հենակետային թեմների քննարկմանն առնչվող հարցերը:
Առանձնահատուկ ընդգծվել է Հյուսիս-Հարավ ավտոճանապարհի շինարարության, ինչպես նաեւ Երեւանի ու մարզային ճանապարհային ցանցի եւ տրանսպորտային ենթակառուցվածքների բարեկարգման առաջնահերթությունը:
Կողմերն անդրադարձել են նաեւ արդարադատության եւ առողջապահության ոլորտներում տեխնիկական աջակցության տրամադրման հարցերին: Ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ առաջիկա անելիքների վերաբերյալ:

27 мая министр финансов Армении Тигран Хачатрян принял директора офиса Азиатского банка развития (АБР) в Армении Паоло Спантигати.
Тигран Хачатрян приветствовал гостей, поблагодарил за сотрудничество и установленные эффективные партнерские отношения.
В повестке встречи были вопросы, касающиеся формирования кредитного портфеля Азиатского банка развития на 2022-2025 годы вопросы. Особое внимание было уделено строительству автомагистрали Север-Юг, а также улучшению ереванской и региональной дорожной сети и транспортной инфраструктуры.
Стороны также коснулись вопросов оказания технической помощи в сфере юстиции и здравоохранения. Был достигнут ряд договоренностей по предстоящим программам.