Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպում է ունեցել Լատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիտսի հետ (տեսանյութ)
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դավոսում մեկնարկած Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Լատվիայի Հանրապետության նախագահ Էգիլս Լևիտսի հետ:
Լատվիայի նախագահը նշել է, որ ուրախ է Վահագն Խաչատուրյանին ողջունել որպես Հայաստանի Հանրապետության նախագահ և շնորհավորելով նրան այդ պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ հաջողություններ և արդյունավետ աշխատանք է մաղթել։
Երկուստեք բարձր է գնահատվել հայ-լատվիական քաղաքական երկխոսությունն ու միջպետական հարաբերությունների դինամիկան, ընդգծվել է այն ավելի հարստացնելու և զարգացնելու անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են տարածաշրջանում տևական և կայուն խաղաղության հաստատման հեռանկարները և Եվրոպական միության հետ համատեղ ջանքերի գործադրումն այդ ուղղությամբ:
Երկու երկրների նախագահները մտքեր են փոխանակել նաև միջազգային անվտանգության արդիական խնդիրների ու մարտահրավերների շուրջ։

Президент Ваагн Хачатурян провёл встречу с президентом Латвии Эгилсом Левитсом (видео)
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян в рамках Всемирного экономического форума в Давосе встретился с президентом Латвийской Республики Эгилсом Левитсом.
Президент Латвии отметил, что рад приветствовать Ваагна Хачатуряна в качестве президента Республики Армения и, поздравив его с избранием на эту должность, пожелал ему успехов и плодотворной работы.
Обе стороны высоко оценили армяно-латвийский политический диалог и динамику межгосударственных отношений, была подчеркнута необходимость его дальнейшего обогащения и развития.
На встрече были обсуждены перспективы установления прочного и стабильного мира в регионе и усилия, прилагаемые в этом направлении вместе с Европейским союзом.
Президенты двух стран обменялись мнениями по актуальным проблемам и вызовам международной безопасности.