Դումանյան-Անդրեասյան
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը և նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, 2022 թ. մայիսի 21-26-ը գործուղվել են Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն (Լոնդոն)՝ մասնակցելու Համաշխարհային կրթական ֆորումին: Այս մասին տեղեկացնում է ԿԳՄՍ նախարարությունը։
Այս տարի Համաշխարհային կրթական ֆորումին մասնակցում են ավելի քան 200 երկրների պատվիրակություններ, այդ թվում՝ 112 երկրների նախարարներ: Գործուղման ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ Բարձրագույն կրթության որակի ապահովման կազմակերպության (QAA) գործադիր տնօրեն Ալասթեր Դելեյնիի, Մանկավարժական լրացուցիչ կրթության քոլեջի պրոֆեսոր Դեյմ Էլիսոն Փիքոկի, Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի գործադիր տնօրեն Ջասթին Մըք Քենզի Սմիթի, օտարերկրյա համագործակցության և զարգացման հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ Ռեբեկա Էտկինսոնի հետ:
Վահրամ Դումանյանը և Ժաննա Անդրեասյանն այցելելու են Լոնդոնի համալսարանի կրթության և հասարակագիտության ֆակուլտետ, Դարտֆորդի միջնակարգ դպրոց: Նախատեսվում են այլ հանդիպումներ ու այցեր ևս, ինչպես նաև հուշագրի ստորագրում Բրիտանական խորհրդի հետ: Հավելենք, որ 2021 թվականին նախատեսված կրթական ֆորումը չի կայացել COVID-19 համավարակի պատճառով:

Դումանյան-Անդրեասյան
Министр образования, науки, культуры и спорта Республики Армения Ваграм Думанян и заместитель министра Жанна Андреасян, согласно решению премьер-министра РА, с 21 по 26 мая  командированы в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (Лондон) для участия во Всемирном образовательном форуме.
В этом году во Всемирном образовательном форуме принимают участие делегации из более чем 200 стран, в том числе министры из 112 стран.
В ходе командировки запланированы встречи с исполнительным директором организации обеспечения качества высшего образования (QAA) Аластером Делейни, профессором колледжа дополнительного педагогического образования Деймом Эллисон Пикокок, исполнительным директором Департамента Восточной Европы и Центральной Азии Джастином Миком Кензи Смитом, представителем Армянского офиса зарубежного сотрудничества и развития Ребеккой Эткинсон.
Ваграм Думанян и Жанна Андреасян посетят факультет образования и обществоведения Лондонского университета, среднюю школу в Дартфорде.