ՔԿ-ն՝ մայիսի 11-ին պարտադիր ժամկետային զինծառայողի մահվան պատճառի մասին
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1-րդ 2-րդ մասի 3-րդ կետով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ պարզելու պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արգիշտի Արմենի Եղյանի մահվան հանգամանքները: Հայտնում է աննչական կոմիտեն։
Նախնական տվյալներով, 2022 թվականի մայիսի 11-ին՝ ժամը 10:15-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրաձիգ-նռնակաձիգի օգնական, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արգիշտի Արմենի Եղյանը, նույն զորամասի պահպանության տեղամասում գտնվող մարտական դիրքի դիտակետում իրեն ամրակցված ինքնաձիգից կրակոց արձակելով կրծքավանդակի շրջանին, ինքնասպան է եղել:

СК о причине смерти военнослужащего обязательной срочной службы 11-го мая
В рамках уголовного дела, возбужденного в пятом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета РА по 3-му пункту 2-й части 360.1-го Уголовного кодекса РА, проводятся следственные и другие процессуальные действия для выяснения обстоятельств смерти военнослужащего обязательной срочной службы, рядового Аргишти Армена Егьяна. Об этом сообщает Следственный комитет РА.
По предварительным данным, 11 мая 2022 года около 10:15 помощник стрелка-гранатомета N-ской воинской части МО РА, военнослужащий обязательной срочной службы, рядовой Аргишти Арменович Егьян, покончил жизнь самоубийством, произведя выстрел из закрепленного за ним автомата в область грудной клетки.