Ընդդիմությունը հիմա սկսեց շարժումը, քանի որ գեոքաղաքական կենտրոններից կան ազդակներ․ Կարեն Քոչարյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԸնդդիմությունը հիմա սկսեց շարժումը, քանի որ գեոքաղաքական կենտրոններից կան ազդակներ, իսկ մինչ այդ «կրանտները» փակ էին։
Այս մասին «Ա1+»-ի հետ հարցազրույցի ժամանակ ասաց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու հենց հիմա սկսեց ընդդիմությունը ակցիաները, ոչ թե 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո։
Անդրադառնալով ընդդիմության կողմից տեխնոլոգիաների կրկնությանը՝ Կարեն Քոչարյանն ասաց, որ ի տարբերություն 2018-ի՝ հիմա չկան դագաղներ և չեն հատվել մարդկային սահմանները։
Քաղտեխնոլոգի խոսքով՝ ինքը չի ասում խորհրդարանական ընդդիմությունը գա իշխանության, բայց պարտված ղեկավարը պետք է գնա՝ նա չի կարող բանակցել։
Հարցին՝ ինչու՞ մինչ այս պահը ընդդիմությունը չի հայտարարել, թե ո՞վ է լինելու ՀՀ վարչապետի իրենց թեկնածուն, Կարեն Քոչարյանն ասաց, որ դա էլ տեխնոլոգիա է, և հիշեցրեց, որ այն ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանն էլ չէր հայտարարում, որ ինքն է լինելու ՀՀ վարչապետի թեկնածուն։

Оппозиция начала движение сейчас, так как есть сигналы из геополитических центров: Карен Кочарян (видео)
Поддержи А1+!Оппозиция начала движение сейчас, так как есть сигналы из геополитических центров, а до того «краны» были закрыты.
Об этом в беседе с «А1+» сказал политтехнолог Карен Кочарян, отвечая на вопрос, почему оппозиция начала акции именно сейчас, а не после 9-го ноября 2020 года.
Коснувшись повторения технологий со стороны оппозиции, Карен Кочарян сказал, что в отличие от 2018-го года, сейчас нет гробов и не нарушены человеческие границы.
По словам политтехнолога, он не говорит, что парламентская оппозиция должна прийти к власти, но потерпевший поражение руководитель должен уйти: он не может вести переговоры.
На вопрос, почему до настоящего момента оппозиция не объявила, кто будет их кандидатом в премьер-министры, Карен Кочарян сказал, что это – тоже технология, и напомнил, что и тогда Никол Пашинян не объявлял, что он будет кандидатом в премьер-министры РА.