ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՄԹ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սըր Սթիվեն Լովգրովի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱպրիլի 26-ին Միացյալ Թագավորություն կատարած այցի ընթացքում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սըր Սթիվեն Լովգրովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարն իր զրուցակցին է ներկայացրել անվտանգային իրավիճակը Հարվային Կովկասում, ինչպես նաև Հայաստանի կողմից ձեռնարկվող քայլերը տարածաշրջանի անվտանգային մարտահրավերների հաղթահարման ուղղությամբ:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական շարունակական բարեփոխումները, որոնք կարևոր դերակատարություն ունեն երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համատեքստում:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի Հանրապետություն-Միացյալ Թագավորություն երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր:

Секретарь СБ Армен Григорян встретился с секретарем Совета национальной безопасности Великобритании сэром Стивеном Лавгроувом
В рамках визита в Великобританию 26 апреля секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с секретарем Совета национальной безопасности Соединенного Королевства сэром Стивеном Лавгроувом.
В ходе встречи Григорян представил своему собеседнику ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе, а также шаги Армении по преодолению вызовов безопасности в регионе.
Собеседники отметили важность проводимых в Армении демократических реформ, которые могут сыграть свою роль в развитии двусторонних отношений.
Собеседники обсудили ряд вопросов повестки дня двусторонних отношений между Республикой Армения и Соединенным Королевством.