Դաշնակցությունը թող բացատրի ինչ գործ ունի օլիգարխի հետ ու տափակ-տափակ երգելուց թող հիշի իր երգը (տեսանյութ)
Դաշնակցությունը պետք է բացատրի՝ ինչ գործ ունի օլիգարխի հետ։ Այս մասին այսօր «Ա1+»-ի հետ հարցազրույցում ասաց Քրիստոնեաժողովրդավարական կուսակցության փոխնախահ Հայկ Սուքիասյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչ էր նշանակում ապրիլի 23-ին ՀՅԴ-ի նախաձեռնած ջահերով երթին Ռոբերտը Քոարյանի և Սերժ Սարգսյանի մասնակցությունը։
«Ես ուզում եմ, բացի «Զարթնիր լաո»-ն տափակ-տափակ երգելուց՝ հիշեն իրենց երգը»,- ասաց Հայկ Սուքիասյանը՝ նշելով, որ այդ կուսակցության անդամները պետք է հիշեն իրենց գաղափարախոսությունը և հիշեն «քաղաքական կյանքում գործած ոճիրները»։
«Հայաստանի քաղաքական այլասերման մեջ Դաշնակցությունը մեծ դերակատարում ունի, և երբ մեկ-մեկ մաուզերի վրա երդվում են, թող հիշեն իրենց գաղափարախոսությունը։ Նրանք միշտ ամուսնության մեջ են մտել օլիգարխիկ կառույցների հետ»,- ասաց Հայկ Սուքիասյանը և նշեց, որ օրվա իշխանությունները որևէ առնչություն չունեն կողոպտված անցյալի հետ։ Նա հավելեց՝ այս պահին նախադրյալներ չկան, որ ընդդիմությունը կարող է հեռացնել իշխանությունից Նիկոլ Փաշինյանին։
Քրիստոնեաժողովրդավարական կուսակցության փոխնախագահ խոսքով՝ Ռուսաստանը «աջով-ձախով չռփելով ման է գալիս» և վստահ է, որ պատերազմը Ռուսաստանն է հրահրել։ Եվ անդրադառնալով առկա իրողություններին՝ նկատեց, որ Ռուսաստանը գյուղ առ գյուղ հանձնում է Արցախը։
«Արցախահայությունը Արցախի գյուղերից դուրս է եկել ու Հայաստանի իշխանությանն էլ ասում է՝ «եկեք փրկեք մեզ»։

Пусть Дашнакцутюн объяснит, какое отношение имеет к олигарху (видео)
Дашнакцутюн должна объяснить, какое отношение имеет к олигарху. Об этом сегодня в беседе с «А1+» сказал вице-председатель Христианско-демократической партии Айк Сукиясян, отвечая на вопрос, что означает участие Роберта Кочаряна и Сержа Саркисяна в шествии с факелами, инициированном АРФД 23-го апреля.
«Я хочу, чтобы они кроме исполнения «Проснись Лао», вспомнили свою песню», - сказал Айк Сукиасян, отметив, что члены этой партии должны помнить свою идеологию и помнить «преступления, совершённые в политической жизни».
«Дашнакцутюн сыграла большую роль в политическом извращении Армении, и когда они иногда клянутся на маузере, пусть вспомнят свою идеологию. Они всегда вступали в брак с олигархическими структурами», - сказал Айк Сукиасян и отметил, что сегодняшние власти не имеют никакого отношения к разграбленному прошлому. Он добавил, что на данный момент нет предпосылок к тому, что оппозиция может отстранить Никола Пашиняна от власти.
Вице-председатель христианско-демократической партии уверен, что Россия спровоцировала войну. И обратившись к сегодняшним событиям, отметил, что Россия сдаёт Арцах село за селом.