Նախագահ Արայիկ Հարությունյանն հանդիպել է ՊԲ բարձրագույն հրամանատարական կազմի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 14-ին այցելել է ԱՀ պաշտպանության նախարարություն և հանդիպել ՊԲ բարձրագույն հրամանատարական կազմի հետ:
Երկրի ղեկավարը նախ լսել է ՊԲ հրամանատար Կամո Վարդանյանի զեկույցը շփման գծի օպերատիվ-մարտավարական իրավիճակի վերաբերյալ, ապա մանրամասն անդրադարձել Հանրապետությունում առկա ռազմաքաղաքական իրավիճակի վերջին զարգացումներին:
Խոսելով անվտանգային խնդիրների մասին՝ նախագահ Հարությունյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ պաշտպանական բոլոր ծրագրերը պետք է համադրված լինեն Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի գործառույթների հետ՝ ավելացնելով, որ գերխնդիրը շարունակում է մնալ Արցախի ժողովրդի խաղաղ և ինքնիշխան կյանքի ապահովումը:
Հանդիպման ընթացքում տեղի են ունեցել մտքերի փոխանակում, Նախագահը պատասխանել է ներկաներին հուզող հարցերին:

140422HandPBBardzHramKazm
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил министерство обороны и встретился с высшим командным составом Армии обороны.
Араик Арутюнян сначала заслушал доклад командующего Армией обороны Камо Варданяна об оперативно-тактической обстановке на линии соприкосновения, затем подробно коснулся последних событий в военно-политической обстановке в республике.
Говоря о вопросах безопасности, президент Республики Арцах еще раз подчеркнул, что все оборонные программы должны сочетаться с функциями дислоцированных в Арцахе российских миротворческих сил, добавив, что главной задачей остается обеспечение мирной и суверенной жизни народа Арцаха.