Երբ կհանվեն հանրային վայրեր այցելելու սահմանափակումները
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ-ում հանրային սննդիր կետեր, հյուրանոցներ, մարզասրահներ և մշակութային վայրեր այցելելու համար դեռևս անհրաժեշտ է ներկայացնել պատվաստման հավաստագիր կամ ՊՇՌ թեստի բացասական արդյունք։
«Ա1+»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Հռիփսիմե Խաչատրյանը՝ ի պատասխան հարցին՝ ե՞րբ կհանվեն հանրային վայրեր այցելելու համար սահմանված սահմանափակումները։
Մեր դիտարկմանը, թե հանրապետությունում քովիդի թվերը բավականին նվազել են, Հռիփսմե Խաչատրյանն արձագանքեց, որ նման հարց դեռ չի քննարկվում։
Հիշեցնենք՝ Հայաստանում հունվարի 22-ից ուժի մեջ մտավ հանրային սննդի կետեր, հյուրանոցներ, մարզասրահներ, համերգասրահներ և մշակութային այլ վայրեր քաղաքացիների մուտքը թույլատրել միայն պատվաստման հավաստագրով կամ ՊՇՌ թեստի բացասական արդյունքով։

Когда будут сняты ограничения на посещение общественных мест
Для посещения точек общественного питания, гостиниц, спортзалов, культурных заведений в РА по-прежнему необходимо предъявить справку о прививке или отрицательный результат ПЦР-теста.
В беседе с «А1+» об этом сообщила пресс-секретарь министра здравоохранения РА Рипсиме Хачатрян, в ответ на вопрос, когда будут сняты ограничения на посещение общественных мест.
На наше наблюдение, что количество заражений ковидом в республики значительно снизилось, Рипсиме Хачатрян ответила, что подобный вопрос пока не обсуждается.
Напомним, с 22-го января в Армении вступил в силу закон, согласно которому посещение гражданами точек общественного питания, гостиниц, спортзалов, концертных залов и прочих культурных заведений разрешается только при наличии сертификата вакцинации или отрицательного результата ПЦР-теста.