Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Կիրիլ Պետկովին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին Բուլղարիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ ցանկանում եմ արձանագրել, որ մեր երկրների միջև փոխվստահության և պատմական ավանդույթների վրա հիմնված հարաբերությունները, որոնց հաստատման 30-ամյակը նշում ենք ընթացիկ տարում, անշեղորեն զարգանում են:
Համոզված եմ, որ կշարունակենք ջանքեր ներդնել՝ ամրապնդելու մեր համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում՝ ի շահ հայ և բուլղար ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց», - նշված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Премьер-министр направил поздравительное послание премьер-министру Болгарии
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Национального праздника страны направил премьер-министру Республики Болгария Кириллу Петкову поздравительное послание.
От имени Правительства Республики Армения и от себя лично Поздравляю Вас и дружественный народ Болгарии с Национальным праздником Республики Болгария - Днем освобождения.
С удовлетворением хочу констатировать, что отношения между нашими странами, основанные на взаимном доверии и исторических традициях, 30-летие установления которых мы отмечаем в этом году, неуклонно развиваются.
Уверен, что мы приложим все усилия для укрепления нашего сотрудничества во всех сферах, представляющих взаимный интерес, во благо армянского и болгарского народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Болгарии - мира и прогресса», - говорится в послании премьер-министра РА.