Արթուր Թովմասյանը ողջունում է Պուտինի՝ Դոնեցկի և Լուգանսկի Ժողովրդական հանրապետությունների անկախության ճանաչման մասին որոշումը
ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ողջունում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Դոնեցկի և Լուգանսկի Ժողովրդական հանրապետությունների անկախության ճանաչման մասին որոշումը։ Հայտնում է ԱՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունը։
Կարծում ենք նման ճանաչումը հիմք կհանդիսանա արտաքին սպառնալիքներից ԴԺՀ և ԼԺՀ բնակիչների պաշտպանության և անվտանգության երաշխիքների ապահովմանը և միջազգային խաղաղության և տարածաշրջանային կայունության ամրապնդմանը։
Շնորհավորում ենք Դոնբասի ժողովրդին՝ զույգ հանրապետությունների ինքնորոշման իրավական-քաղաքական ճանաչման առիթով։
Հ․ Գ․ Այս պահին ԱՀ ԱԺ նախագահի աշխատասենյակում ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ ընթանում է խորհրդակցություն, որի արդյունքների մասին կտեղեկացնենք ավելի ուշ։

Артур Товмасян приветствует решение о признании независимости Донецкой и Луганской Народных Республик
Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян приветствовал решение президента РФ Владимира Путина о признании независимости Донецкой и Луганской Народных Республик.
«Мы считаем, что это признание станет основой для обеспечения гарантий защиты и безопасности жителей ДНР и ЛНР от внешних угроз и укрепления международного мира и региональной стабильности.
Поздравляем народ Донбасса с политическим и юридическим признанием самоопределения двух республик», - говорится в заявлении спикера НС Республики Арцах.