Կարեն Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է ԻԻՀ Գերագույն դատարանի նախագահի հետ
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունն Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում հանդիպում է ունեցել ԻԻՀ Գերագույն դատարանի նախագահ Սեյեդ Ահմադ Մորթազավի Մողադամիի հետ:
Իրանի գերագույն դատարանի նախագահը իր գոհունակությունն է հայտնել ՀՀ իշխանությունների գործադրած ջանքերի համար տարածաշրջանում խաղաղությունը վերականգնելու և կայունություն հաստատելու ուղղությամբ:
ԻԻՀ գերագույն դատարանի նախագահը սիրով ողջունել է ՀՀ պատվիրակության այցը բարեկամ Իրան և նախարարին է ներկայացրել ԻԻՀ դատական համակարգը, մասնավորապես՝ ԻԻՀ գերագույն դատարանի գործառույթների շրջանակը:
Փոխադարձաբար ՀՀ արդարադատության նախարարի կողմից ներկայացվել է ՀՀ դատական համակարգը, ՀՀ արդարադատության նախարարի գործառույթների շրջանակը, Սահմանադրական բարեփոխումների կարևորությունը և Դատական համակարգի բարեփոխումների տեսլականը՝ միջազգային փորձի ուսումնասիրության հիման վրա այն առավել գործուն դարձնելու առումով:
ԻԻՀ գերագույն դատարանի նախագահը հատուկ շնորհակալություն է հայտնել ԻԻՀ 7 դատապարտյալների պատժի հետագա կրման նպատակով հայրենիք վերադարձնելու համար նախարարի ջանքերի համար և հույս է հայտնել շարունակական համագործակցության։

Делегация во главе с Кареном Андреасяном встретилась с председателем Верховного суда ИРИ
Делегация во главе с министром юстиции Республики Армения Кареном Андреасяном встретилась в Исламской Республике Иран с председателем Верховного суда ИРИ Сейедом Ахмадом Мортазави Могадами.
Председатель Верховного суда Ирана выразил удовлетворение усилиями властей Армении по установлению мира и стабильности в регионе.
Председатель Верховного суда Исламской Республики Иран тепло приветствовал визит армянской делегации в дружественный Иран и представил министру судебную систему Ирана, в частности, функции Верховного суда Ирана.
Министр юстиции Андреасян представил судебную систему Армении, функции министра юстиции, отметил важность конституционных реформ и видение судебной реформы с точки зрения повышения ее эффективности на основе изучения международного опыта.
Председатель Верховного суда Исламской Республики Иран выразил особую благодарность министру за его усилия по экстрадиции 7 осужденных иранцев и выразил надежду на продолжение сотрудничества.