Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության վարչապետ Անա Բռնաբիչին՝ Պետականության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սերբիայի Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով նորանոր ձեռքբերումներ և ամենայն բարիք բարեկամ սերբ ժողովրդին՝ իր պետականության հիմքերն էլ ավելի ամրապնդելու և երկիրը մշտապես բարգավաճման ուղով տանելու համար։
Հայաստանը կարևորում է Սերբիայի հետ ընդհանուր արժեքների և փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված բարեկամական կապերը։ Մեր երկրների միջև հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել իրենց առանձնահատուկ ջերմությամբ և երկու ժողովուրդների միջև առկա փոխադարձ համակրանքով:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի արձանագրել նոր ձեռքբերումներ և նվաճումներ ու որակական նոր մակարդակի բարձրացնել բազմաբնույթ համագործակցությունը Հայաստանի և Սերբիայի միջև:

Премьер-министр направил поздравительное послание премьер-министру Сербии
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Дня государственности направил премьер-министру Республики Сербия Ане Брнабич поздравительное послание. В сообщении, в частности, говорится:
Поздравляю Вас с Днем Государственности Сербии, желаю Вам новых свершений, дружественному сербскому народу - всего наилучшего, дальнейшего укрепления основ его государственности и постоянного процветания страны.
Армения строит дружественные отношения с Сербией на основе общих ценностей и взаимовыгодного сотрудничества. Отношения между нашими странами всегда отличались особой теплотой и взаимной симпатией между двумя народами.
Я полон надежд, что совместными усилиями мы сможем добиться новых успехов и поднять наше многоплановое сотрудничество на качественно новый уровень.