Հայտնի է հայ օլիմպիականների ելույթների ժամանակացույցը Պեկինում
Հայատանի դահուկորդները շարունակում են պատրաստվել Պեկինում կայանալիք օլիմպիական խաղերին: Այդ մասին «Ա1+»-ի հայտնեց Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի նախագահ Գագիկ Սարգսյանը:
«Լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը մարզումներն անցկացնում է Ծաղկաձորում, իսկ դահուկավազորդներ Միքայել Միքայելյանը, Կատյա Գալստյանը և Անգելինա Մուրադյանը պարապում են Աշոցքում: Հունվարի 31-ին մեկնելու ենք Պեկին: Այնտեղ կանցկացնենք պատրաստության վերջին փուլը», - ասաց ֆեդերացիայի նախագահը:
Հայտնի է նաև մեր դահուկորդների ելույթների ժամանակացույցը: Նրանք հանդես կգան 6 մրցաձևերում:
Փետրվարի 6-ին Միքայել Միքայելյանը ուժերը կչափի 30 կմ սկիաթլոնում: Հինգ օր անց նա հանդես կգա տղամարդկանց 15 կմ դասական ոճով դահուկավազքում:
Փետրվարի 8-ին Կատյա Գալստյանը կմասնակցի կանանց սպրինտի` արագավազքի մրցումներին: Փետրվարի 10-ին նա և Անգելինա Մուրադյանը հանդես կգան 10 կմ դասական ոճով դահուկավազքում:
Լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը փետրվարի 13-ին ուժերը կփորձի հսկա ոլորավայրէջքում, իսկ ամսի 16-ին` ոլորավայրէջքում:
Հայաստանը ներկայացնող գեղասահորդներ Թինա Կարապետյան-Սիմոն Պրոուլքս Սենեկալ պարային զույգը Պեկինում պայքարը կսկսի փետրվարի 12-ին, պարտադիր ծրագրով: Եզրափակիչ փուլ մտնելու դեպքում նրանք հանդես կգան նաև փետրվարի 14-ին նախատեսված ազատ ծրագրում:

Известен график выступлений армянских олимпийцев в Пекине
Армянские лыжники продолжают подготовку к Олимпиаде в Пекине. Об этом «А1+» сообщил президент Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саркисян.
«Горнолыжник Арутюн Арутюнян проводит тренировки в Цахкадзоре, а лыжники Микаел Микаелян, Катя Галстян и Ангелина Мурадян тренируются в Ашоцке. 31-го января мы вылетаем в Пекин. Там проведём последний этап подготовки», — сказал президент федерации.
Известно также расписание выступлений наших лыжников. Они выступят в 6 видах спорта.
6 февраля Микаэл Микаелян примет участие в скиатлоне на 30 км. Пять дней спустя он примет участие в мужской лыжной гонке классическим стилем на 15 км.
8 февраля Катя Галстян примет участие в женском спринте. 10 февраля она и Ангелина Мурадян выступят в лыжной гонке классическим стилем на 10 км.
Горнолыжник Арутюн Арутюнян попробует свои силы в слаломе-гиганте 13-го февраля, а 16-го числа - в слаломе.
Представляющие Армению фигуристы, танцевальная пара Тина Карапетян и Симон Пру-Сенекал начнут соревнования в Пекине 12 февраля с обязательной программы.  Если они выйдут в финал, то выступят и с произвольной программой, запланированной на 14 февраля.