Հայտնի է ԱՆ ՊԱԳ ղեկավարի աշխատանքից ազատվելու պատճառը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրկու խիստ նկատողություն ստանալուց հետո Առողջապահության նախարարության պետական առողջապահական գործակալության ղեկավար Ծաղիկ Վարդանյանը հունվարի 12-ին ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։
Տեղեկությունը «Ա1+»-ին հայտնեց Առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Հռիփսիմե Խաչատրյանը պարզաբանելով, թե ինչու է աշխատանքից ազատվել Վարդանյանը։
Հարցը՝ ճի՞շտ են արդյոք մամուլում շրջանառվող այն պնդումները, որ Ծաղիկ Վարդանյանն ու նախարար Անահիտ Ավանեսյանը վատ հարաբերություններ ունեն, Հռիփսիմե Խաչատրյանն ասաց, որ բամբասանքները չի մեկնաբանում։
Չնշեց, թե ինչի համար է Վարդանյանն ստացել երկու խիստ նկատողությունները։ Փորձեցինք մեկնաբանություն ստանալու նպատակով կապ հաստատել նաև ՀՀ ԱՆ պետական առողջապահական գործակալության արդեն նախկին պետ Ծաղիկ Վարդանյանի հետ, բայց ապարդյուն։
Հիշեցնենք՝ Վարդանյանը Առողջապահության նախարարության ՊԱԳ ղեկավարի պաշտոնում նշանակվել էր 2017 թվականին։

Известна причина увольнения начальника ГАЗ МЗ
Поддержи А1+!После получения двух строгих предупреждений начальник Государственного агентства здравоохранения Министерства здравоохранения Армении Цахик Варданян 12-го января была освобождена с занимаемой должности.
Информацию передала «А1+» пресс-секретарь министра здравоохранения Рипсимэ Хачатрян, пояснив, почему Варданян была уволена.
Вопрос, верны ли муссируемые в прессе утверждения, что у Цахик Варданян плохие отношения с министром Анаит Аванесян, Рипсимэ Хачатрян не прокомментировала.
Она не отметила, за что Варданян получила два строгих замечания. Мы попытались с целью получения комментария связаться с уже бывшим начальником Государственного агентства здравоохранения Министерства здравоохранения Армении Цахик Варданян, однако тщетно.