Հունվարի 15-ից մինչև ապրիլի 15-ը կանցկացվեն պահեստազորայինների վարժական հավաքներ
Կառավարությունն ընդունել է «Վարժական հավաքներ հայտարարելու և դրա ապահովման համար ռազմատրանսպորտային պարտականություն ունեցող մարմինների տրանսպորտային միջոցները ներգրավելու մասին» որոշում: Ըստ այդմ՝ նախատեսվում է 2022թ. հունվարի 15-ից մինչև ապրիլի 15-ը անցկացնել պահեստազորայինների վարժական հավաքներ և ռազմատրանսպորտային պարտականություն ունեցող մարմիններից ներգրավել տրանսպորտային միջոցներ, սահմանվում են վարժական հավաքների անցկացման հետ կապված հարաբերությունները: Որոշման նախագծի ընդունումը պայմանավորված է պահեստազորի առաջին խմբում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների ռազմական հմտությունների կատարելագործման, վերապատրաստման և պատրաստման հավաքների անցկացման, դրա ապահովման նպատակով ռազմատրանսպորտային մարմինների տրանսպորտային ռեսուրսները վարժական հավաքների ընդգրկելու և ինժեներական աշխատանքներ իրականացնելու անհրաժեշտությամբ:
Գործադիրն ընդունել է նաև «Մի շարք քաղաքացիների շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայությունից ազատելու մասին» որոշում:

С 15 января по 15 апреля будут проведены сборы резервистов
Правительство приняло решение об объявлении сборов резервистов и привлечении транспортных средств органов, имеющих военно-транспортную обязанность. Об этом было заявлено на заседании правительства 13 января.
Сборы резервистов будут проведены с 15 января по 15 апреля 2022 года, с привлечением автотранспорта органов с военно-транспортными обязанностями. Принятие проекта решения обусловлено необходимостью совершенствования военных навыков, проведения сборов по переподготовке и подготовке рядового, унтер-офицерского и офицерского составов первой группы резерва, включения транспортных ресурсов военно-транспортных органов в учебные сборы и проведения инженерных работ.
Правительство также приняло решение об освобождении некоторых граждан от обязательной воинской повинности.