271204001_1520452784987927_6186086571431542921_n
Ադրբեջանի զինված ուժերը Ասկերանում կրակ են բացել տրակտորով աշխատող 4 քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությունը տեղեկացնում է․
Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է նաև Ասկերանի շրջանում։
Ժամը 17:00-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Նախիջեվանիկ գյուղի տարածքում գտնվող նռան այգում 4 քաղաքացիական անձ տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ ադրբեջանի զինված ուժերը հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներից շուրջ 15 րոպե տևողությամբ ինտենսիվ կրակ են բացել նրանց ուղղությամբ և չեն թողնում դուրս գան այգուց:
Կրակը դադարել է ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ, իսկ Արցախի քաղաքացիները տարհանվել են անվնաս։
Մասնակի վնասվել է գյուղատնտեսական տեխնիկան։
Հիշեցնենք, որ այսօր` հունվարի 10-ին, Ադրբեջանը կրակ էր բացել նաև Կարմիր շուկա համայնքի ուղղությամբ, մանկապարտեզի մոտ այրվել է ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենա։

271204001_1520452784987927_6186086571431542921_n
В Аскеране вооружённые силы Азербайджана открыли огонь в направлении 4 гражданских лиц, работавших на тракторе
В 17:00 в районный отдел полиции Аскеранского района поступило сообщение о том, что  азербайджанские вооруженные силы в течение примерно 15 минут вели огонь по четырем гражданским лицам, проводившим сельскохозяйственные работы в гранатовом саду в районе села Нахиджеваник, при этом не давая им возможности покинуть сад.
Обстрел был прекращен при посредничестве российских миротворцев. Граждане Арцаха эвакуированы. Частично повреждена сельскохозяйственная техника.