270196063_213196401002238_7879590533096051074_n
Առողջապահության նախարարության Ռ.Հ. Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնում ամանորյա տրամադրություն էր` տոնական երգեր, նվերներ ու քաղցրավենիք:
Արյունաբանական կենտրոնում բուժվող երեխաների գալիք ամանորն է շնորհավորել առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Սիրելի՛ բալիկներ, մեծ ուրախությամբ եմ ձեզ հետ անցկացնում նախատոնական այս օրը: Այստեղ հավաքաված են քաջ բալիկներ, քաջ ծնողներ, ովքեր ամեն օր արիաբար պայքարում են դժվարությունների դեմ: Մեր պարտքն է լինել ձեր կողքին, օգնել, որ բուժումը հնարավորինս հարթ ընթանա: Եկե՛ք մեկ ջերմացնող խոսքով, մեկ ժպիտով, փոքրիկ ուշադրությամբ միմյանց կյանքն ավելի հաճելի ու գեղեցիկ դարձնենք»,-ասել է նախարարը։
«Այս տարի մեր հաշվետվության մեջ կնշենք որոշակի փաստեր, որ ուրախություն է պարգևել թե՛ անձնակազմին, թե՛ երեխաներին: Թող նոր տարում բոլորիդ ավելի առողջ, հաջողակ ու տոկուն տեսնենք»,-նշել է Արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն Սամվել Դանիելյանը:
Միջոցառման ընթացքում փոքրիկներին է այցելել Ձմեռ պապն ու երեխաներին հանձնել ամանորյա նվերները։
Իսկ արյունաբանական կենտրոնի առօրյան ավելի հետաքրքիր դարձնելու համար ամանորի առիթով կենտրոնի նախասրահում տեղադրվել է դաշնամուր, որի հնչյուններն այսուհետ կուրախացնեն պացիենտներին ու այցելուներին:

270196063_213196401002238_7879590533096051074_n
Министр здравоохранения поздравила с наступающим Новым Годом детей, проходящих лечение в Гематологическом центре
Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян посетила Гематологический центр имени профессора Р.О. Еоляна, чтобы поздравить проходящих там лечение детей с наступающими Новым годом и Рождеством.
«Дорогие дети, я очень рада провести с вами этот предпраздничный день. Здесь собрались отважные дети, сильные родители, которые каждый день отважно борются с трудностями. Наш долг - быть рядом с вами, чтобы сделать лечение максимально гладким. Давайте сделаем жизнь друг друга приятнее и красивее теплыми словами, улыбкой и вниманием», - сказала министр.
Во время мероприятия к детям пришел Дед Мороз и вручил им новогодние подарки, а чтобы жизнь Гематологического центра была интереснее, в канун Нового года в холле центра установили пианино, звуки которого отныне будут радовать пациентов и посетителей.