ճանապարհներ ձյուն մերկասառույց
Մայրաքաղաքում այսօր երեկոյան ժամերին, դեկտեմբերի 21-ին, 22-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, 21-ի երեկոյան ժամերին՝ ձյան տեսքով: Դեկտեմբերի 22-ի ցերեկը, 23-25-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Դեկտեմբերի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։
Մարզերում այսօր երեկոյան ժամերին, դեկտեմբերի 22-ի գիշերն առանձին շրջաններում, 21-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով, ճանապարհները կպատվեն մերկասառույցով:
Դեկտեմբերի 22-ի ցերեկը, 23-25-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հյուսիս-արևմտյան 2-5մ/վ, դեկտեմբերի 20-22-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 21-25-ն աստիճանաբար կնվազի գիշերը 14-17, ցերեկը՝ 10-12 աստիճանով։

Снег, гололедица: какая погода ожидается в ближайшие дни
На территории республики 20 декабря, в ночь на 22 декабря в некоторых регионах, 21 декабря в большинстве регионов ожидаются осадки. Днем 22, 23, 24 декабря, осадков не будет. В утренние часы в Араратской долине возможны туманы. Ветер - юго-западный, 2-5 метров в секунду.
Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что с 21 по 24 декабря температура воздуха постепенно снизиться на 10-15 градусов по ночам, на 4-6 градусов в дневное время.
В Ереване вечером 20 и 21 декабря возможны осадки. С 22 по 24 декабря осадков не ожидается. По утрам возможны туманы.