Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ԱԺ երեք խմբակցությունների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 17-ին առանձին հանդիպումներ է ունեցել ԱՀ Ազգային ժողովի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն», «Միասնական Հայրենիք» և «Ազատ ՀայրենիքՔՄԴ» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ՝ իր կողմից դեկտեմբերի 10-ին հայտարարված՝ պետության առջև ծառացած հիմնախնդիրների լուծման գործում քաղաքական համագործակցության առաջարկի շրջանակներում
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են պետության արտաքին ու ներքին մի շարք հիմնախնդիրների լուծման հետ կապված հարցեր՝ կարևորելով քաղաքական ուժերի արդյունավետ համագործակցությունը այդ ճանապարհին
Անդրադարձ է եղել երկրի գլխավոր ֆինանսական փաստաթղթի՝ 2022թ. պետական բյուջեի նախագծին, կառավարման համակարգի արդյունավետության բարձրացման և մի շարք այլ հարցերի: Նախագահ Հարությունյանն այդ հանդիպումները համարել է օգտակար ու պահանջված՝ առկա խնդիրների շուրջ կառուցողական քննարկումների կազմակերպման և դրանց լուծման գործում քաղաքական բոլոր ուժերի ներգրավմամբ նոր ջանքերի գործադրման առումով:

Араик Арутюнян встретился с представителями трех фракций НС
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 17 декабря провел отдельные встречи с представителями фракций «Демократическая партия Арцаха», «Единая родина» и «Свободная родина-Объединенный гражданский альянс» Национального собрания Республики Арцах в рамках объявленного им 10 декабря с.г. предложения о политическом сотрудничестве в деле решения проблем, стоящих перед государством.
В ходе встреч были затронуты вопросы, связанные с решением ряда внешних и внутренних проблем государства, и подчеркнута важность эффективного взаимодействия политических сил в этом деле.
Был обсужден главный финансовый документ страны - проект государственного бюджета на 2022 год, повышение эффективности системы управления и ряд других вопросов. Президент Арутюнян назвал эти встречи полезными и востребованными с точки зрения организации конструктивных дискуссий по существующим проблемам и приложения новых усилий по их решению с привлечением всех политических сил.