Արմեն Կոտոլյանը մանրամասներ ներկայացրեց վարչապետի և Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամների հանդիպումից
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամների հետ քննարկել է Երևանի քաղաքապետարանի և Երևանի քաղաքապետի միջև ստեղծված ճգնաժամը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արմեն Կոտոլյանը:
«Կա քաղաքական ճգնաժամ, կան քաղաքական ուղենիշերի տարբերություններ և արդեն հայտնի է, որ մեկ տարի է, ինչ Հայկ Մարությանը դուրս է եկել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից: Մոտ մեկ տարի փորձել ենք համագործակցության եզրեր փնտրել, բայց, ցավոք, դա մեզ չի հաջողվում»,- ասել է Կոտոյանը:

Армен Котоян представил подробности совещания премьер-министра с членами фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян обсудил с членами фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана сложившийся между мэром и мэрией Еревана кризис. Как сообщает Арменпресс, об этом, заявил в беседе с журналистами член фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана Армен Котолян.
«Есть политический кризис, есть разногласия в политических установках, и уже известно, что Айк Марутян уже как год вышел из партии «Гражданский договор». Мы около года пытаемся найти пути сотрудничества, но, к сожалению, у нас это не получается», - сказал Котоян.