Հայաստանի, Հունաստանի և Կիպրոսի հատուկ ջոկատայիններն ավարտել են համատեղ զորավարժությունները
Հայաստանի, Հունաստանի և Կիպրոսի հատուկ ջոկատայիններն ավարտել են Close Quarter Battle 2021 համատեղ զորավարժությունները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին գրում է Greek City Times կայքը։
Համատեղ զորավարժությունների նպատակը հատուկ նշանակության միավորված ուժերի մարտունակության և փոխգործակցության բարձրացումն էր մարտական պայմաններում։ Դասընթացը ներառել է արագ արձագանքման մարտական հրաձգություն, շարժվող թիրախների ոչնչացում, գիշերային ու քաղաքային մարտեր, բնակելի թաղամասերում մահացածների և վիրավորների հետ աշխատանքներ:
«Նման զորավարժությունները Հունաստանի, Կիպրոսի և Հայաստանի միջև Եռակողմ համագործակցության ծրագրի հետ միասին, արտացոլում են երեք երկրների զինված ուժերի հիանալի համագործակցությունը»,- հայտարարել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարարությունը:

Отряды специального назначения Армении, Греции и Кипра провели совместные учения
Отряды специального назначения Армении, Греции и Кипра провели совместные учения Close Quarter Battle 2021. Как сообщает Арменпресс, об этом пишет сайт Greek City Times.
Целью совместных учений было повышение боеспособности и взаимодействия объединенного спецназа в боевых условиях. Тренировки включали в себя оперативную боевую стрельбу, поражение движущихся целей, ночные и городские бои, работу с убитыми и ранеными в жилых районах.
«Такие учения вместе с Трехсторонней программой сотрудничества между Грецией, Кипром и Арменией отражают прекрасное сотрудничество между вооруженными силами трех стран», - заявило министерство обороны Кипра.